znej zajmują się projektem oraz montażem paneli słonecznych. Często w swojej ofercie posiadają także darmowe konsultacje dotyczące montażu i instalacji paneli fotowoltaicznych. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ specjaliści działający w branży odpowiedzą na wszelkie zadawane pytania i rozwieją wątpliwości dotyczące montażu paneli fotowoltaicznych w naszym domu. Ponadto udzielą konkretnych i fachowych porad z zakresu użytkowania paneli. Warto więc skorzystać z pomocy specjalistów, którzy udzielają fachowych konsultacji z zakresu fotowoltaiki. W trakcie takiej konsultacji specjaliści znający się na działaniu paneli fotowoltaicznych pomogą dobrać odpowiednią opcję do danego domu prywatnego. Jeśli więc zastanawiamy się nad montażem paneli słonecznych warto zasięgnąć rady profesjonalistów i skorzystać z usługi konsultacji.
Zastosowanie promieniowania słonecznego
Każda żyjąca istota na tej planecie miała do czynienia z tak zwanym promieniowaniem słonecznym, które dociera do Ziemi. Czym jednak dokładnie jest promieniowanie słoneczne i jak może być ono wykorzystane? Promieniowanie słoneczne jest po prostu strumieniem fal elektromagnetycznych oraz cząstek elementarnych, które docierają ze Słońca do powierzchni Ziemi. Natężenie promieniowania słonecznego, które dociera do górnej części atmosfery ziemskiej, jest określane jako stała słoneczna. Samo natężenie promieniowania zmienia się nieco w zależności od pory roku, a to ze względu na różnice w odległości Ziemi od Słońca. Nadmierna ekspozycja na działanie promieniowania słonecznego może być niebezpieczna dla zdrowia, zwłaszcza dla skóry. Mimo to można wykorzystać promieniowanie słoneczne w pożyteczny dla człowieka sposób dzięki zjawisku fotowoltaicznemu. Promieniowanie słoneczne może być przekształcone w energię elektryczną za pomocą specjalnych paneli fotowoltaicznych. Energia słoneczna jest jednym z odnawialnych źródeł energii.
Z czego składają się panele fotowoltaiczne
Panele fotowoltaiczne, składające się z ogniw słonecznych, służą temu, żeby przemienić energię czerpaną z promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Aby zaszedł w ogniwach proces, który to umożliwia, muszą być one zbudowane w odpowiedni sposób z odpowiednich materiałów. Ogniwa fotowoltaiczne są produkowane z tak zwanych półprzewodników. Materiały, z których najczęściej są wykonane panele fotowoltaiczne, to między innymi krzem, german oraz selen. W zależności od danej generacji ogniw fotowoltaicznych używa się różnych materiałów, gdzie najdroższe, ale zarazem najbardziej wydajne ogniwa są produkowane z monokryształu krzemu. Z kolei tańsze w produkcji ogniwa są wykonane płytek krzemowych. Dzięki użyciu odpowiednich materiałów możliwe jest właściwe działanie paneli fotowoltaicznych. Baterie słoneczne składają się z szeregowego połączenia ogniw fotowoltaicznych. Natomiast połączone baterie słoneczne tworzą panele słoneczne. Baterie słoneczne mogą posiadać różną liczbę ogniw, w zależności od ich jakości i zastosowania.